W czym problem w sumie? Bo z artykułu nie wynika nic co miałoby wpłynąć na cenę piwa.
wiadomosci
W tej społeczności zamieszczamy artykuły.
Regulamin:
- Twój link zostanie usunięty jeśli:
- jest memem, skrinem, linkiem do Twittera, nie ma odnośnika
- artykułem za mytościaną
- W kwestiach niewypisanych w tym regulaminie mają zastosowanie zasady portalu szmer.info
Ze strony Browarów Polskich:
Po pierwsze, przepisy powinny uszanować dotychczasowy dorobek, a więc producenci piwa powinni móc bezpośrednio wprowadzać na rynek napoje w butelkach zwrotnych. Po drugie, kaucja nie powinna być objęta podatkiem VAT, bo nie jest towarem ani usługą. W ten sposób powstanie prosty system kaucyjny bez paragonów. I wreszcie należy przesunąć uruchomienie systemu na 2026 r., by cała branża napojowa mogła przygotować się na zmiany.
Więc wynikało by z tego, że muszą przebudować swój system kaucyjny od zera, a termin jest krótki. W dodatku pewnie nie zdążą w terminie, więc narzucą im kary. No i dodali im jeszcze VATu. Oczywiście to konsument wszystko opłaci. Jakby mieli dodatkowy rok, to obyło by się bez kar i koszty też by się rozłożyły w czasie (nie +10, tylko może +3). Wiadomo, że pewnie walą też ściemę i podkręcają dla rozgłosu.
Szkło w systemie kaucyjnym? Branża nie jest jednomyślna
Jednorazowe butelki szklane w polskim systemie kaucyjnym - analiza zasadności
Za każdym jebanym. Rolnicy od 15 lat straszą, że jeśli rząd nie zrobi x i nie zwolni z podatku y, chleb ma kosztować 10 złotych. Tutaj to podobne przeciąganie liny. Rynek piwa niesamowicie w Polsce urósł, nic dziwnego że broni swojej dupy
Piwo jest już tak drogie, zwłaszcza bezalkoholowe i nisko/średnio-alkoholowe, że konsumenci mogą nie zauważyć.