Filmiki i podcasty

153 readers
2 users here now

Tutaj wrzucamy info o najnowszych filmikach z breadtube'a oraz lewackich podcastach, po polsku i nie tylko.

founded 3 years ago
MODERATORS
1
2
 
 

opis: Kto dostanie jaki stołek w nowej amerykańskiej administracji? Co będzie teraz porabiał Elon Musk? Jaki stosunek do Rosji i Ukrainy mają nominaci Trumpa? I jak Partia Demokratyczna liże powyborcze rany? W tym odcinku przejeżdżamy się po wyborach kadrowych prezydenta-elekta. Zapraszają Marta Nowak i Miłosz Wiatrowski-Bujacz. A do tego:

Izraelscy chuligani spłakali się w Amsterdamie;
Sikorski vs. Trzaskowski MMA;
"Niezależny kandydat" Szymon Hołownia;
Inba o wolną Wigilię.

01:18 Izraelskie zamieszki w Holandii 07:50 Prawybory w KO 16:10 Wolna Wigilia? Możecie pomarzyć! 25:43 Gabinet Donalda Trumpa 31:56 Pete Hegseth (Pentagon) 39:30 Marco Rubio (sekretarz stanu) 45:28 Elise Stefanik (ambasador przy ONZ) 51:50 Tulsi Gabbard (wywiad) 55:13 Matt Gaetz (Departament Sprawiedliwości) 1:00:30 Elon Musk i Vivek Ramaswamy (Departament Efektywności Rządu) 1:09:00 Powyborcze rozliczenia Kamali Harris 1:18:20 Kamala Harris w długach

3
4
 
 

w Polskim Radio Trójka będzie kilkuminutowy materiał - zajawka o temacie mieszkalnictwa, patodeweloperki i sprawiedliwości społecznej. nie zapomnieliśmy też wspomnieć o skłotingu i projekcie Zaczyn. śledźcie nasze kanały i podcasty Trójki - publikowana będzie dłuższa rozmowa w ramach radiowego Cyklu Obywatelskiego. dziękujemy za rozmowę i obecność na rozprawie Wojciechowi Dorosz z Trójki!

5
6
7
 
 

Czy rosnące z roku na rok statystyki eutanazji to zapowiedź czegoś większego – przejęcia przez nasz gatunek kontroli nad śmiercią, tak jak w XX wieku zaczęliśmy przejmować kontrolę nad narodzinami?

W swoim nowym cyklu Łukasz Lamża, dziennikarz naukowy „Tygodnika”, patrzy w przyszłość doby antropocenu trzeźwo, bez paniki i bez naiwności, na podstawie liczb, nauki i zdrowego rozsądku.

Link do pliku dźwięjowego

8
9
10
 
 

Na szczycie w Brukseli Rada Europejska wyraziła solidarność z Polską w jej działaniach w ochronie granic zewnętrznych Unii. Wcześniej polski premier zapowiedział, że Polska może zawiesić prawo do azylu w obronie przed nielegalną imigracją sterowaną przez Rosję i Białoruś. Czy nowe przepisy zapowiadane także przez przewodniczącą Komisji ograniczą migrację do Europy?

W Mołdawii wybory prezydenckie i referendum w sprawie integracji europejskiej. Dlaczego połączono oba głosowania, mimo że Mołdawia jeszcze przez lata nie będzie członkiem wspólnoty.

Największy rezerwat przyrody w Europy wysycha. Odwiedzimy park narodowy Doñana w Andaluzji, żeby dowiedzieć się dlaczego.

Z Florydy wystartowała misja, której celem jest poszukiwanie śladów życia na powierzchni jednego z księżyców Jowisza. Czy ludzkość, aby przetrwać musi stać się gatunkiem międzyplanetarnym?

Rafael Nadal odchodzi. Jeden z największych tenisistów w historii ogłosił przejście na sportową emeryturę. Co miał Nadal, czego inni nie mieli?

Rozkład jazdy:

(01:59) Jędrzej Bielecki o nowych przepisach migracyjnych UE

(25:16) Kamil Całus o wyborach w Mołdawii

(51:02) Podziękowania

(57:55) Agnieszka Zielińska o parku narodowym Doñana

(1:10:51) Mirosław Żukowski o sportowej emeryturze Nadala

(1:34:25) Krzysztof Kurdyła o kosmicznej misji Europa Clipper

(1:48:55) Do usłyszenia

11
 
 

Pogadałem sobie trochę o ADHD, alternatywie i sieciach społecznościowych w podcaście kolegi. Może kogoś to zainteresuje.

Adehadowiec zdiagnozowany i przyjmujący leki . Wieloletni mieszkaniec squatów, który o sobie mówi “organizator społeczno-technologiczny” . Przez wielu uznawany za rzecznika warszawskich squatersów. Ma na koncie niezliczoną ilość demonstracji i blokad eksmisji lokatorskich. Zasłużony działacz społeczny i radykalny lewicowiec a także specjalista od technologii dźwięku . Twórca i redaktor antysystemowej platformy newsowej @szmer.info . Jak twierdzi “to taki lewacki wykop” . W podcaście u Cezarego Ciszewskiego Harcesz opowiada o swoim ADHD i walce z systemem opresji społecznej .

12
 
 

Wyobraźmy sobie, że nagle tracimy dostęp do wszystkich swoich zdjęć, filmów, dokumentów, całego cyfrowego życia. Brzmi jak scenariusz filmu katastroficznego, ale niestety to coraz większy problem.

W erze cyfrowej informacji tylko przybywa, a ludzka pamięć przestaje nam wystarczać. Próbujemy więc zastąpić ją pamięcią cyfrową, której daleko do niezawodności. Czy potrafimy się nią mądrze posługiwać i gdzie narażamy się na pomyłki opowiada Alek Tarkowski: z wykształcenia socjolog, z wyboru aktywista walczący o otwarty internet.

Dzisiaj jest tak, że film, który miesiąc temu obejrzeliśmy został zdjęty z platformy, bo się już nie opłaca, bo się skończył jakiś deal licencyjny, i mam wrażenie, że my, szczególnie młodsze pokolenia, są do tego przyzwyczajone,- mówi Tarkowski - że różne rodzaje treści nie są na zawsze, nie są własnością, tylko są czymś, co się pojawia i znika.

Adres strony odcinka:

Plik multimedialny: https://www.tygodnikpowszechny.pl/sites/default/files/podkasty/2024-09/milego-antropocenu-9_mixdown_0.mp3

13
14
15
16
17
18
19
 
 

polecam rozmowę z @[email protected] 🖤

20
21
 
 

Czy zdarzyło Ci się kiedyś udostępnić film przed obejrzeniem go do końca? Albo przesłać dalej artykuł po przeczytaniu tylko jego nagłówka? Zobacz, dlaczego warto wiedzieć, co dokładnie przesyłasz innym i jaki to może mieć na nich wpływ, zanim przekażesz to dalej. Dowiedz się więcej o tym, co robi YouTube, aby powstrzymać rozpowszechnianie fałszywych informacji: yt.be/wcisnijpauze

22
23
24
25
 
 

Podkast Tygodnika Powszechnego: Upały już z nami zostaną. Jak zmienią naszą pracę, miasta i gospodarkę?

Adres strony odcinka: https://www.tygodnikpowszechny.pl/upaly-juz-z-nami-zostana-jak-zmienia-nasza-prace-miasta-i-gospodarke-187787

Plik multimedialny: https://www.tygodnikpowszechny.pl/sites/default/files/podkasty/2024-07/2024-07-25-tematytygodnika-upaly.mp3

view more: next ›